A WinMX-ben a Settings gombra klikkelve megnyílik egy ablak, ahol a különböző alapbeállításokat tudod megváltoztatni. Az első menüpont a megjelenés, a működést nem befolyásolják.

Az legfelső gomb választása esetén a fekete háttér / világos szöveg, a második gomb választásakor a világos háttér / sötét szöveg alapbeállítások lesznek érvényben.

A Load Color Scheme From File... gombbal egy színbeállításokat tartalmazó fájlt tudsz megnyitni, a Save Current Color Scheme To File... gombbal a jelenlegit elmenteni, a Search For Color Scheme Files gombbal pedig keresni.

Az ezt követő három Font gombbal a karakterbeállításokat tudod megváltoztatni.

Ha a magyar vagy más nyelvi fájl akarsz megnyitni, akkor klikkelj a Load Language From File... gombra! A nyelvi beállítások visszaállításához nyomd meg a Reset Language To English gombot!


Az Appearance menüpontot lenyitva a különböző színbeállítások válnak láthatóvá. A lehetőségeknek csak a fantázia szab határt...

Az Internet Connection menüpontnál tudod megadni az internetkapcsolatod beállításait. A WinMX nagy előnye, hogy a legtöbb hálózati felépítést támogatja. A Connection Type résznél tudod kiválasztani a kapcsolatod típusát. Lehetőleg a valós kapcsolatodat add meg, ellenkező esetben számos hátrány érhet. Az alul látható négy gomb opciói elérhetőek akkor is, ha lenyitod ez a menüpontot.


Az Outgoing TCP Connections opciónál a proxy szerver elérését tudod beállítani. Alapesetben (pl. otthon) erre nincsen szükség. Vállalati hálózatoknál a pontos beállítási értékekről érdeklődj a rendszergazdánál.


Az Incoming TCP Connections opciónál lehetőség szerint használd a TCP 6699 portot! Ha szoftveres vagy hardveres tűzfal mögött vagy, ha kábel/dsl routered van, ha internetmegosztással rendelkezel, vagy az internetet LAN-on keresztül éred el, akkor be kell állítanod a TCP 6699 portot a routeren, a tűzfalon, vagy az internetkapcsolatot megosztó szoftvereden. Ha ez számodra túl bonyolult, akkor használd az alsó beállítási helyzetet.


Az In/Out UDP Packets opciónál tudod engedélyezni vagy letiltani az UDP 6257 portot. Ha szoftveres vagy hardveres tűzfal mögött vagy, ha kábel/dsl routered van, ha internetmegosztással rendelkezel, vagy az internetet LAN-on keresztül éred el, akkor be kell állítanod az UDP 6257 portot a routeren, a tűzfalon, vagy az internetkapcsolatot megosztó szoftvereden. Ha ez számodra túl bonyolult, akkor használd az alsó beállítási helyzetet.


A Host Name Resolution opciónál tudod beállítani a DNS szerver tulajdonságait. Alapesetben nincsen rá szükség, vállalati hálózatok beállításához keresd meg a rendszergazdát.

A WinMX Peer Network menüpontnál tudod megváltoztatni a hálózatot érintő beállításokat. Az Automatically connect on startup gomb benyomása esetén a WinMX minden induláskor automatikusan csatlakozik a hálózathoz. Ellenkező esetben ezt kézzel kell megejtenünk a Networks szekciónál.

A földrészek kiválasztása a WinMX központi szervereihez való csatlakozás meghatározását segíti elő.

A további beállítások csak elsődleges kapcsolat esetén működnek. A kommunikációs sávszélességet tudod megadni az Allocated Bandwidth lenyíló menünél. Az alsó két lenyíló menü a keresések prioritását és a sávszélességből elfoglalt százalékos mennyiségét adják meg. A jelölőnégyzet lehetőséget biztosít arra, hogy az elsődles kapcsolatot 266 Mhz alatti számítógépen használd, azonban ez olyan mértékű processzoridőt eszik, hogy használata nem ajánlott.

Itt tudod beállítani, hogy az OpenNap szerverein milyen felhasználónevet használj. A jelszó megadása nem szükséges, üresen hagyva véletlenszerű. A Limit simultanious connection attempts to értéke az egyidőben csatlakozó szerverek számát jelöli. (Alapértelemzett: 10)

A legalsó jelölőnégyzet a szerverfájlokból (.WSX) csak a domainneveket importálja, az IP-címeket nem. Használata ajánlott az IP-címek változása miatt.

Ebben a menüpontban azt tudod beállítani, hogy kiktől fogadjál üzeneteket. A felső rádiógomb választása esetén mindenkitől, az alsó választása esetén személyreszabottan csak azok tudnak üzenetet küldeni, akik: a hotlistádon vannak; akiktől töltesz; akik tőled töltenek; valamint akikkel egy chatszobában vagy.

Az alsó három gombbal az üzenetek érkezésekor tudsz figyelmeztetéseket beállítani. A Quiet esetén a nagy csend telepszik rá a gépedre, a Use System Beep használatakor az alapértelmezett Windowsos rendszerhang lesz hallható, míg a Browse for .wav file... gombbal egyéni hangot tudsz beállítani.

Ebben a menüpontban beállíthatod, hogy a Chat gombra klikkeléskor automatikusan kezdje el kilistázni a szobákat. A második jelölőnégyzet alkalmazásakor a szobalista fölött lévő szűrő vonatkozik a topicra is. A harmadik opcióval kiterjesztheted 1000 sor fölé a chatszobában tárolt sorok számát, ám ezt a készítők instabilitás miatt nem ajánlják, így mi sem. :)

Itt a keresési alapbeállítások adhatóak meg. Lényeges a Default Download Parameters szekció két változója. Az automatikus keresés (AFS) értéke legyen 10 perc, a sorbaállás (AEQ) értéke pedig 100! Ezeket a későbbiekben meg tudod majd változtatni a Transfers ablakban a fájlokra jobb egérgombbal klikkelve.

Az alsó rádiógombok a következő lehetőséget biztosítják: a találatok megjelenítésekor a többszörös példányok felcsukva vagy lenyitva jelenjenek-e meg.

Amihez itt érdemes nyúlni, az a legfelső Change gomb, ahol meg tudod változtatni az alapértelmezett letöltési könyvtárat.


Ezek a beállítások internetkapcsolattól függűen változhatnak. A javasolt értékekhez tekintsd meg a Sávszélesség leírást! A Max downloads per user értéke ne legyen nagyobb mint 3, különben könnyen tiltólistára kerülhetsz. Ha többet akarsz tölteni, előtte egyeztess a letöltendő fájlok tulajdonosával. A legalsó jelölőnégyzetet szedd ki! Meghatározott számú feltöltés felett megváltoztatja az OpenNap szervernek küldött jelentést az internetkapcsolatodról. Ez a fentiekben jelzett miatt nem szerencsés.

A megfelelő sávszélességi értékek pontos beállításához tekintsd meg a Sávszélesség leírást!

Módosítani tudod a WinMX-ben, hogy egy fájlra klikkelve a felbukkanó helyi menü milyen menüpontokkal legyen kiegészítve, úgymint pl. lejátszás, megnyitás, stb. A változtatásokat ne felejtsd el elmenteni!

Az utolsó menüpontban meg tudod adni, hogy mit csináljon a program, ha ráklikkelsz a jobb felső, a program ablakát bezáró X-re: kérdést tegyen fel; lecsukja a tálcára; vagy kilépjen. A középen lévő szép nagy gombot benyomva a WinMX minden rendszerindításkor automatikusan elindul és ha a fentiek szerint be van állítva, akkor kapcsolódik is a hálózathoz.

A WinMX Main Thread Priority lenyíló menünél a WinMX prioritását lehet módosítani a többi futó programmal szemben. Használata csak hozzáértőknek ajánlott, akik tudják, hogy mit csinálnak.